Głowica i płytki Ridgid B500

Części i akcesoria

Ważną kwestią podczas użytkowania ukosowarki jest stosowania płytek skrawających o właściwej geometrii = niskim oporze skrawania. Wtedy fazowarka nie jest przeciążana a powierzchnia po ukosowaniu jest gładka.

W ofercie znajdują się głowice do ukosowarki Ridgid B-500 wyposażane w płytki skrawające o ostrej geometrii [zoptymalizowanej do użytkowania w fazowarce półautomatycznej – sztywno przytwierdzonej do ścianki rury].

Opcjonalna głowica ukosowarki B500 wyposażona jest w sześć płytek / noży skrawających, dedykowanych do rur stalowych, nierdzewnych i wysokowytrzymałych. Proponowane płytki gwarantują niskie opory skrawania przez z powodzeniem mogą być stosowane do trudniejszych w obróbce stali wysokostopowych (nierdzewnych i kwasoodpornych). Płytki mogą być mocowane w różny sposób - przesuwane w głowicy, przez co możliwe jest uzyskiwanie większych długości ukosu.

Przy ukosowaniu rur o cieńszych ściankach, na życzenie możliwe jest również zastosowanie małych płytek kwadratowych o ośmiu krawędziach skrawających. Są on bardziej ekonomiczne z uwagi na niższą cenę oraz większą ilość krawędzi.

Istnieje możliwość wypożyczenia głowicy testowej celem przeprowadzenia testów praktycznych na rurach ukosowanych przez Ciebie. Zachęcamy do kontaktu 503-569-621info@ukosowarki.com.pl – a pomożemy Ci dobrać optymalne rozwiązanie i zaoszczędzić na narzędziach skrawających oraz czasie fazowania rur.

Zachęcamy również do zapoznaniem się z naszą ofertą różnego rodzaju fazowarek do rur