Ukosowarki zbiorników i dennic

Ukosowarki rur, dennic i zbiorników

Ukosowarki frezujące zbiorników i dennic oraz rur wielkogabarytowych., przeznaczone są do beziskrowego ukosowania w halach fabrycznych oraz pracy w terenie. Mniejsze mobilne maszyny dedykowane do prac również bezpośrednio na wytwarzanych czy serwisowanych rurociągach przemysłowych : gazociągi, rury preizolowane, rury wodne itp. Występują w dwóch rodzajach napędu – klasyczny elektryczny jednofazowy oraz lżejszy pneumatyczny. Większe maszyny posiadają mocny silnik trójfazowy do obróbki grubszych ścianek. Posiadają własny napęd, który pozwala poruszać się po ściance zbiornika czy rury wielkogabarytowej.

Fazowarki rur wielkogabarytowych oraz zbiorników metalowych wyposażone zostały w głowicę frezującą wielopłytkową do ukosowania "na zimno". Struktura materiału nie zostaje zmieniona, jak ma to miejsce przy obróbce płomieniowej. Proces jest przyjazny środowisku i operatorowi (brak uciążliwych iskier, pyłu oraz dymu). Urządzenia zapewniają bardzo dużą precyzję, co przekłada się na wysokiej jakości spawy oraz minimalizację ryzyka wystąpienia wad. Obsługa fazowarek jest prosta i nie wymaga nadmiernego wysiłku przez operatora. Wymienne wielokrawędziowe płytki pozwalają na relatywnie niski koszt obróbki metra bieżącego obrabianego materiału.

Tego rodzaju fazowarki pozwalają na zaoszczędzenie czasu przygotowania do spawania, co w warunkach remontowych może być szczególnie cenne.