Ukosowarki blach, profili i detali

Katalog urządzeń

W tym dziale znajduje się zbiór ukosowarek do mechanicznego ukosowania blach, płyt, płaskowników.

Maszyny podzielone są na trzy grupy :

  • Ukosowarki z napędem dedykowane są zarówno do wydajnej obróbki płatów blach, które zostają ułożone na podporach a urządzenie jedzie pozycjonując się o obrabianą krawędź (bez potrzeby stosowania szyn prowadzących). jak również płyt i płaskowników przeciąganych automatycznie przez fazowarkę. W zależności od modelu maszyny moga fazować krawędź blachy na V, X, Y, J/U lub planować na I. Z uwagi na obniżone prędkości obrotowe głowicy, mogą fazować stale konstrukcyjne, wysoko wytrzymałe, wysokostopowe, odporne na ścieranie, aluminium itp.
  • Ukosowarki stacjonarne przeznaczone są do mniejszych detali, które operator może wziąć i podać do fazowarki. Korzyścią w przypadku tego typu fazowarek jest brak konieczności montowania detali przed obórką, co stanowi znaczne przyspieszenie do urządzeń ręcznych. Część z tej grupy stanowią zatępiarki i gratowarki krawędzi detali na promień R.
  • Ukosowarki ręczne jako alternatywa obróbki większych kształtowników oraz doraźnie blach (również obróbki ich krawędzi na promień R)