Ukosowarki blach, profili i detali

Katalog urządzeń

W tym dziale znajdują się ukosowarki do mechanicznego fazowania krawędzi blach, płyt, płaskowników i kształtowników. Ukosowarki z uwagi na funkcjonalność podzielone są na trzy grupy:

  • Ukosowarki z napędem dedykowane są do wydajnej obróbki płatów blach, które zostają ułożone na podporach a urządzenie jedzie pozycjonując się o obrabianą krawędź (bez potrzeby stosowania szyn prowadzących). W zależności od modelu, ukosowarki mogą fazować krawędź blach na V, X, Y, J/U lub planować na I. Z uwagi na obniżone prędkości obrotowe głowicy, mogą fazować zarówno stale konstrukcyjne jak również wysoko wytrzymałe, wysokostopowe, odporne na ścieranie, pancerne, aluminium i tytan.
  • Ukosowarki stacjonarne przeznaczone do mniejszych detali, płyt i płaskowników. Operator podaje detal do falowarki a jej podajnik przesuwa go podczas ukosowania. Korzyścią w przypadku tego typu fazowarek jest brak konieczności montowania detali przed obróbką, co stanowi znaczne przyspieszenie do urządzeń ręcznych. Jest to alternatywa dla klasycznych frezarek. Niektóre ukosowarki z tej grupy, mogą fazować krawędzie na promień.
  • Ukosowarki ręczne stanowią idealny wybór do obróbki większych kształtowników oraz doraźnie blach szczególnie przy skomplikowanej trajektorii (łuki, otwory, skalopsy). Mogą zarówno fazować pod kątem jak również na promień R. Występują w szerokiej gamie modeli i różnego rodzaju napędem – w zależności od potrzeb.