Ukosowarki rur, dennic i zbiorników

Katalog urządzeń

W tym dziale znajduje się grupa fazowarek do mechanicznego ukosowania ścianek rur, trójników, kolan, łuków itp. oraz zbiorników i dennic. Znajduje się też grupa maszyn które służą do jednoczesnego cięcia i fazowania rur w jednej operacji.

Z uwagi na budowę i zastosowanie są to trzy grupy fazowarek :

  • Stacjonarne ukosowarki wytaczające rur, kolan i łuków przeznaczone do wydajnego i powtarzalnego wykonywania operacji fazowania, kalibrowania, podtaczania, planowania. Dedykowane są do prowadzenia operacji w halach fabrycznych z dużą wydajnością przy jednoczesnym wymaganiu dokładności i powtarzalności. Solidna konstrukcja pozwala na fazowanie rur, kolan, trójników i łuków z różnych materiałów - począwszy od stali konstrukcyjnych, rurowych, wysoko wytrzymałych, wysokostopowych (nierdzewnych i kwasoodpornych w tym Duplex) etc. System chłodzenia narzędzi oraz sztywno ściskające rurę szczęki pozwalają na niewielkie zużycie płytek skrawających w stosunku do ilości przerabianego materiału.
  • Mobilne ukosowarki frezujące przeznaczone do pracy bezpośrednio na rurociągach jak i zbiornikach cienkościennych. Fazowarki można użytkować zarówno w halach fabrycznych jak i w terenie. W zależności od modelu mogą fazować rury w trudnych warunkach remontowych tj. bezpośrednio w wykopie czy na wysokościach.
  • Ukosowarko przecinarki rur zostały zaprojektowane dla wszystkich którzy oczekują bardzo dużej wydajności i powtarzalności. Są to maszyny stacjonarne, zastępujące zarówno klasyczną ukosowarkę jak i przecinarkę rur. Dedykowane są do stosowania w przygotowaniu produkcji.