Ukosowarki prętów i rurek

Katalog urządzeń

Fazowarki stacjonarne prętów i rurek cienkościennych to maszyny przeznaczone do szybkiego i precyzyjnego

  • usuwania gratu i zadziorów z końców rur po cięciu
  • fazowania końców prętów pod kątem
  • podtaczania prętów / zmiany ich średnicy

Fazowarki posiadają system szczęk szybko zaciskowych oraz głowicę wyposażoną w narzędzia z wymiennymi płytkami skrawającymi, pozwalającymi na powtarzalność i szybkość operacji. Fazowarki mogą pracować na szerokiej gamie zarówno średnic jak i długości prętów, co czyni je alternatywą w stosunku do konwencjonalnych tokarek. Nie wymagają również długoletniego doświadczenia w obsłudze maszyn. Po ustawieniu maszyny proces fazowania zachodzi powtarzalnie, a zadaniem operatora jest tylko podawanie detali do obróbki i późniejszy odbiór. Fazowarki mogą pracować zarówno z rurkami cienkościennymi okrągłymi i sześciokątnymi oraz różnego rodzaju prętami tj. gładkimi, gwintowanymi, żebrowanymi.

W zależności od potrzeb można dostosować / skonfigurować maszynę zarówno pod kątem mocy obróbki jaki i systemów wspomagających tj. podświetlenie LED, cieczowe chłodzenie narzędzia, regulacja prędkości obrotowej oraz narzędzi do szerokiej gamy zadań.

Występują w dwóch wersjach : półautomatycznej, gdzie zacisk detalu następuje automatycznie a podjazd manualnie przez operatora / automatycznej (programowalnej cyfrowo), gdzie po ustawieniu narzędzia w głowicy, proces odbywa się w pełni automatycznie. Znacznie skraca to czas operacji oraz uniezależnia od umiejętności operatora.