Stacjonarne ukosowarki frezujące Gerima

Ukosowarki stacjonarne blach

Stacjonarne fazowarki frezujące Gerima to zaawansowane maszyny do wydajnej i wysokojakościowej obróbki krawędzi blach, płyt płaskowników i profili. Operujące w zależności od rodzaju - głowicą szybkoobrotową o stałym lub nastawnym kącie, fazującą krawędzie płyt, płaskowników, profili itp. Dzielą się na trzy grupy fazowarek : do ręcznego operowania na mniejszych detalach / średnia do półautomatycznego operowania na mniejszych detalach / większe do automatycznego fazowania od mniejszych przez średnie i większe detale.

W tej ostatniej grupie zarówno prędkość obrotowa głowicy, kat fazy jak również automatyczny przesuw fazowanego detalu są płynnie i precyzyjnie regulowane. W zależności od modelu maszyny wyposażone w stoły kulkowe lub rolkowe do łatwego operowania również cięższymi płytami metalowymi. Maszyny dedykowane są do zastosowań przemysłowych. Wartym wspomnienia jest również system mgiełki olejowej podawanej na głowicę fazującą, pozwalający na przedłużenie żywotności płytek skrawających.

Fazowarki frezujące Gerima z powodzeniem zastepują frezarki klasyczne czy sterowane CNC, w procesie przygotowania krawędzi detali do spawania. Zmniejszają tym samym koszty produkcji konstrukcji metalowych (skracając czas obróbki ponieważ detali nie trzeba mocować) oraz rozwiązują problem ze znalezieniem wysoko wykwalifikowanych frezerów.

Mogą być również doposażone w osprzęt ułatwiający fazowanie okręgów i krótszych rur.