Ukosowarko zatępiarki stacjonarne Omca

Ukosowarki stacjonarne blach

Stacjonarne fazowarki i zatępiarki Omca wyposażone w żeliwne lub stalowe obudowy, redukujące drgania a co za tym idzie zużycie płytek skrawających i hałas. Głowice i płytki skrawające dostosowane do danego materiału [stale konstrukcyjne i nierdzewne, stopy aluminium i miedzi], pozwalają na sprawną obróbkę krawędzi prostych oraz łuków i otworów. W zależności zastosowanego narzędzia roboczego, obrabiarki mogą być

  • Fazowarkami stacjonarnymi przeznaczonymi do frezowania na zadany kąt krawędzi zewnętrznych mniejszych detali lub pasów blach ze stali konstrukcyjnych i nierdzewnych oraz aluminium, celem usunięcia nierówności lub przygotowania do spawania. Detale mogą być do nich podawane ręcznie lub przy użyciu zautomatyzowanego podajnika, podnoszącego wydajność obróbki (szczególnie polecany do ukosowania pasów blach)
  • Zatępiarkami na promień R krawędzi zewnętrznych i wewnętrznych o różnej geometrii, łuków, otworów, fasol, kół, pasów, pierścieni mniejszych detali stalowych, aluminiowych i nierdzewnych. Mogą być wykorzystywane do gradowania krawędzi detali po cięciu laserem, zatępianiu krawędzi pod malowanie czy cynkowanie, zaokrąglania krawędzie części maszyn, haków itp.

W zależności od wielkości maszyny, ukosowarki stacjonarne Omca mogą być wykorzystywane do obróbki : małych detali, średniej wielkości płyt i płaskowników, pasów blach i dłuższych płaskowników oraz kształtowników.