Ukosowarko zatępiarki stacjonarne Omca

Ukosowarki stacjonarne blach

Stacjonarne fazowarki i zatępiarki Omca wyposażone w żeliwne lub stalowe redukujące drgania obudowy. Wyposażone w narzędzie dostosowane do danego materiału, pozwalają na sprawną obróbkę krawędzi prostych oraz łuków i otworów. W zależności zastosowanego narzędzia roboczego, obrabiarki mogą być

  • Fazowarkami stacjonarnymi przeznaczonymi do frezowania na zadany kąt krawędzi zewnętrznych mniejszych detali lub pasów blach ze stali konstrukcyjnych i nierdzewnych oraz aluminium, celem usunięcia nierówności lub przygotowania do spawania. Detale mogą być do nich podawane ręcznie lub przy użyciu zautomatyzowanego podajnika, podnoszącego wydajność obróbki (szczególnie polecany do ukosowania pasów blach)
  • Zatępiarkami na promień R krawędzi zewnętrznych i wewnętrznych o różnej geometrii, łuków, otworów, fasol, kół, pasów, pierścieni mniejszych detali stalowych, aluminiowych i nierdzewnych. Mogą być wykorzystywane do gradowania krawędzi detali po cięciu laserem, zatępianiu krawędzi pod malowanie czy cynkowanie, zaokrąglania krawędzie części maszyn, haków itp.