Ukosowarki stacjonarne rur, kolan, trójników

Ukosowarki rur, dennic i zbiorników

Stacjonarne ukosowarki rur do precyzyjnego fazowania ścianek większej grubości na zadany kąt lub kształt J / U, planowania czoła czy podtaczania. Konstrukcja fazowarek stacjonarnych pozwala na szybką i precyzyjną obróbkę rur grubościennych różnych długości. Samocentrujący uchwyt chwyta i blokuje rurę, co zapewnia jej sztywne i właściwe ustawienie. Głowica robocza wyposażona w narzędzia robróbcze (z wymiennymi płytkami skrawającymi) odpowiednie do danego zadania, precyzyjnie i wydajnie fazują koniec rury. Mogą fazować od zewnątrz jak i wewnątrz (kalibracja rury) oraz od czoła (planowanie rury). Proces fazowania zachodzi „na zimno” i nie zmienia struktury materiału. Ukosowarka stacjonarna rur może być wyposażona w układ śledzenia owalu rury, pozwalający ukosować rury z błędem kształtu. Może być również wykorzystywana do rur ze szwem spiralnym.

Wytaczające ukosowarki rur występują w wersjach : manualnej – gdzie ścisk rury i proces fazowaina inicjuje operator / automatycznej – gdzie proces po prowadzony jest automatycznie (po wcześniejszym zaprogramowaniu).

Fazowarki stacjonarne rur są bardzo wydajne, tak więc idealnie sprawdzą się podczas

  • fazowanie rur ze stali konstrukcyjnych, wysokowytrzymałych (X70, X80) wykorzystywanych w konstrukcjach dźwigowych, nierdzewnych i kwasoodpornych
  • fazowanie rur instalacji energetycznych, chemicznych, paliwowych, gazociągów
  • fazowanie rur dużych długości, krótkich odcinków rur, kolan, łuków