Katalog urządzeń

W katalogu urządzeń znajdują się ukosowarki, fazowarki, zatępiarki i gratowarki mechaniczne. Dedykowane są do powtarzalnego, szybkiego i bezpiecznego fazowania "na zimno". Pozwalają na podniesienie wydajności przygotowania przed spawaniem, malowaniem, cynkowaniem itp, operacjami.


W stosunku do klasycznych metod (szlifowanie, wypalanie) pozwalają na oszczędność czasu oraz cennych roboczogodzin produkcyjnych. Poza tym fazowanie maszynowe nie wprowadza ciepła w ukosowaną krawędź  materiału i nie zmienia jej struktury. Dodatkowo w materiał nie wprowadza się niepotrzebnych naprężeń, które podczas spawania mogą się "relaksować", prowadząc do odkształcania konstrukcji.


Ważną kwestią jest również możliwość zastosowania narzędzi o specjalnych kształtach, które pozwalają ukosować na : J, U, Y, X, V, I, R. Przez to można wykonywać fazowanie krawędzi zgodnie z wymaganą technologią przy minimalnym wkładzie pracy.
Z uwagi na wymagania co do wielkości fazowanych elementów, ich ułożenia, miejsca wykonywania operacji, wydajności i powtarzalności fazowarki występują jako mobilne oraz stacjonarne.