Głowice Gerima do frezarek

Części i akcesoria

Fazowanie krawędzi na frezarkach klasycznych czy sterowanych numerycznie powinno być realizowane wydajnie, gdyż roboczogodzina jest relatywnie droga. Istnieje możliwość podniesienia wydajności skrawania przez zastosowanie specjalnych głowic wyposażonych w płytki o zoptymalizowanej geometrii. Ostra geometria płytek pozwala na prowadzenie procesu fazowania krawędzi z wyższymi prędkościami obrotowymi, a co za tym idzie wydajniej.

Firma Gerima produkuje głowice frezujące krawędź pod kątem i na promień, które można stosować zarówno w konwencjonalnych jaki i w nowoczesnych (sterowanych numerycznie) frezarkach. Technologia wykonania pozwala na znacznie wyższe prędkości obrotowe głowic frezujących, przez co uzyskuje się większe wydajności skrawania. Co przy dość drogich maszynach, zmniejsza relatywny koszt wykonania detalu. Do wyboru są głowice o kącie fazy (licząc pochylenie od krawędzi) : 10 / 15 / 20 / 22,5 / 25 / 30 / 35 / 37,5 / 40 / 45 / 50 / 52,5 / 55 / 60 / 65 / 67,5 / 70 / 75 / 80 stopni. Jeśli chodzi o głowice do fazowania krawędzi na promień, to dostępne są : R2 / R3 / R4 / R5 / R6 / R8 / R10 / R12 / R15. Istnieje również możliwość dobory głowic specjalnych z przesuniętymi płytkami – do wykonywania faz większych rozmiarów.

Różne rodzaje pokrycia płytki pozwalają na oszczędną i jednocześnie efektywną obróbkę różnego rodzaju materiałów tj.:

  • złote pokrycie do stali konstrukcyjnych
  • srebrne pokrycie do stali wysokowytrzymałych i trudnościeralnych

Chcesz dobrać odpowiednie narzędzie pozwalające na efektywne fazowanie krawędzi Twoją frezarką - Skontaktuj się z nami 503-569-621info@ukosowarki.com.pl – a pomożemy Ci dobrać optymalne rozwiązanie